#1 2008-06-27 14:57:56

 Sknerus

Administrator

Skąd: Kaczogród
Zarejestrowany: 2008-06-26
Posty: 24
Punktów :   
WWW

O Yellow

Pokémon Yellow to reedycja pierwszych gier z tej serii, które pojawiły się poza Japonią. Z racji konsoli na którą została wydana, nie była szczytem techniki, lecz nadrabiała to genialną grywalnością. Od pierwowzorów odróżnia ją tylko kilka szczególów, takich jak np. brak trzech pokemonów do wyboru na starcie - domyślnie dostajemy Pikachu, który porusza się za nami przez calą grę (poza PokeBall'em).


                                                INFORMACJE O GRZE:

Producent: Nintendo, GameFreak
Rodzaj: RPG
Data wydania: Japonia: 9 grudnia 1998, Stany: 1 września 1999, Europa: 16 czerwiec 2000
Dostepne wersje językowe: Angielska, Niemiecka, Włoska, Francuska
Liczba graczy: 1-2
Liczba pokémonów: 151
Dostępne postacie: Ash Ketchum
Dostępne krainy: Kanto
Legendarne Pokémon'y do złapania: Zapdos, Moltres, Articuno, Mewtwo

Dodatkowe cechy gry:
- Pikachu!
- Pokémony ładniej wykonane niż u poprzedniczek,
- Możliwość transferów poków z Pokémon Red, Blue, Green
- Wykorzystuje możliwości Gameboy'a Color.
- Jest wzorowana na serialu animowanym
                                                     
                                                       Legendarne Ptaki

Zapdos ( #145, Elektro/Lot ):
Musicie dostać się na trasę 9 ( route 9 ). Tu niezbędny jest Pokemon znający umiejętność Surf (HM 03). Płyniecie w dół rzeki na południe. Tam staniecie na lądzie i znajdziecie Elektrownie. W budynku, w najdalszym pokoju stoi Zapdos. Trzeba także uważać na kulki które podnosicie w czasie drogi, niektóre to dobrze ukryte Pokemony.
Chwytamy:
Zapdos jak i inne legendarne ptaki pojawia się tylko raz w całej grze, więc lepiej go złapać bo już nigdy nie dołączymy go do kolekcji (chyba że przez wymianę kabelkiem). Zanim go obudzicie koniecznie zapiszcie stan gry. Najlepiej go uśpić potem zmniejszyć HP (byle nie zabić), i rzucać Ultra Ballem aż go złapiemy. Ja go tylko uśpiłem, nie zabrałem mu dużo HP (nawet połowy) i wskoczył mi do Ultra Balla.


Articuno ( #144, Lód/Lot ):
Trzeba dostać się na Wyspy Piany Morskiej. Tam wędrujemy schodkami, czasami musimy nawet skakać przez dziury. Trzeba pamiętać że niedaleko dziur znajdują się białe duże kamienie, używamy Strength ( HM 04 ) i pchamy je na dziury gdzie spadną. Dwa kamienie zpadną na wodę, zatamują prąd i będzie można płynąć do ptaszyny.
Chwytamy:
Tak jak w przypadku Zapdosa, tylko że tego ptaszka można jeszcze zparaliżować dla większej sposobności chwytania. Zawsze Save\'ujemy przed obudzeniem ptaka. Oczywiście rzucamy Ultra Ballem do skutku.


Moltres ( #146, Ogień/Lot ):

Złapać Moltresa można po drodze gdy idziemy do Wyżyny Indigo. Przechodzimy przez Drogę Zwycięstwa (Victory Road) czy nam się chce czy nie. Tam (w jaskini) przepychamy kamienie (Stength) na przełączniki i idziemy przez odblokowane drogi. Kiedy Dojdziemy do Miejsca Gdzie Moltres Śpi, chwytamy go i walka zaczyna się.
Chwytamy:
Sposób taki sam jak z braćmi tylko można jeszcze zamrozić.


                                                                     MISSINGNO

Missingno przez niektórych nazywany misingo to Pokemon Wirus zamieszkujacy wyspe Cinnabar. Niestety w anime niespotykamy tej postaci. Jest ona tylko w grze r/b/y. Coś jest w g/s/c, ale to sprawka mieszania kodow game-shark. Wirus mnoży rzeczy do maxa(99x), psuje grafike i przemienia sie w Kangaskana. Pokemon ma 0 L.V lecz wystepuje tez na 80-siątce. Radze nielapac poka gdyż dzieja sie dziwne rzeczy. Kiedy wyjmujesz go z boxa gra sie zacina, psuje grafike itp...(ciekawostka: złap poka, daj mu Rare Candy a przemieni ci sie w Kangaskana. Zła grafika znika i masz fajnego pokemona )
Teraz powiem jak go zlapac: Do tego (wyczynu) potrzebujemy fly i surf. Idziemy do pana ktory pokazuje ci jak sie lapie pokina początku gry. Zaczepiasz go i odpowiadasz "NO". Nieruszajac sie z miejsca lecisz na Cinnabar Island, idziesz w prawo, skaczesz do wody i pływasz na brzegu (50% na lądzie i 50% na wodzie). Pływaj góra, dół, góra, dół i wreszcze spotykasz wirusa. Radze uzyc swyklego pokeballa gdyż pokemon jest "słaby". Niemusisz go łapac żeby sklonowac coś. Poprostu umieść np.masterball na 6 miejscu w itemsach używajac przycisku select i go pokonaj.
Najlepiej sklonowac te rzeczy: Master-ball (różne rodzaje balli), Rare candy - cukierki ktore daja o jeden level wyrzej

                                                              LIDERZY


Brock
Miasto: Pewter City
Odzaka: Boulderbadge
Pokemony: Geodude (12 lv.), Onix (14 lv.)
TM: 34 (Bide)
Przed liderem: Przed Brockiem, wystarczy pokonać tylko jednego trenera, który ma Sandshrewa i Diggletta na 9 lv. Najłatwiej pokonać je Squirtlem, lub Butterfree. Uwaga: można ominąć tego trenera, tzn. przejść tak, by cię nie zauważył, ale lepiej powalczyć z nim, dla sprawdzenia swoich możliwości. Jeśli nie jesteś w stanie pokonać tego Jr. Trainera, to nawet nie marz o pokonaniu Brocka!
Taktyka: Brock nie jest trudnym przeciwnikiem, jeśli zacząłeś grę Bulbasaurem lub Squirtlem. Bulbasaura wystarczy wytrenować do levelu 13, gdy będzie umiał Leech Seed i Vine Whip, a Squirtle na 8 lv. gdy nauczy się Bubble (warto jeszcze trochę potrenować te pokemony, a jeśli ktoś chce, może nawet poczekać aż nauczą się następnych ataków). Dzięki nim pokonanie Geodude i Onixa nie powinno być problemem. Jeśli natomiast zacząłeś grę Charmanderem, sprawa jest nieco trudniejsza. Najlepiej wrócić się do Viridian Forrest, złapać Caterpie i trenować go. Po ewolucji w Butterfree, na 12 lv. nauczy się ataku Confusion. Dzięki nie mu Brock powininien być prosty do pokonania. TM34 który od niego dostaniesz, uczy ataku Bide, polegającego na tym, iż pokemon kilka tur zbiera energię do ataku, po czym uderza z dość dużą siłą. Prawda jest taka, że może prędzej zginąć, zanim zdąży zaatakować... Jednak to dopiero początek gry, więc możesz nauczyć któregoś poka tego ataku. Ale sam w toku gry zobaczysz że ten cios robi się coraz bardziej słaby... Gdzieś koło Vermilion City powinieneś już mieć inny atak na jego miejsce.
Nie używać: Pokemonów elektrycznych! Unikać też ptaków.

Misty
Miasto: Cerulean City
Odznaka: Cascadebadge
Pokemony: Staryu (18 lv.), Starmie (21 lv.)
TM: 11 (Bubblebeam)
Przed liderem: Przed Misty czekają na ciebie dwaj trenerzy - jednen ma Horsea i Shelldera (ten pływa w wodzie i można go ominąć), natomiast drugi (a właściwie druga) posiada Goldeen. Pierwszego trenera łatwo pokonać Bulbasaurem (ewentualnie Ivysaurem), lub Pikachu, o ile go wcześniej złapałeś w Viridian. W przypadku drugiej trenerki korzystać tylko Pikachu, ponieważ jeśli wystawisz Bulbasaura, innego poka roślinnego lub robaka, Goldeen użyje Peck, który jest atakiem latającym i prawdopodobnie powali twojego poka.
Taktyka: Misty oczywiście używa poków wodnych, więc najlepiej użyć Pikachu (level 17 - 25), Ivysaura (level podobnie jak Pikachu). Jeśli nie masz żadnego z tych pokemonów, najlepiej udać się na północ miasta, pokonać po drodze trenerów i złapać w trawie Bellsprouta (wersja Blue) lub Oddisha (wersja Red). Bellsprouta trenować o Levelu 20 i postarać sie by umiał Vine Whip oraz Sleep Powder. Oddisha podobnie, z tym że zamiast Vine Whipa - Absorb. Po zwycięstwie nad Misty dostaniesz od niej TM11 - Bubblebeam. Warto nauczyć któregoś pokemona tego ataku (oczywiście najlepiej wodnego).
Nie używać: Ogniste, kammienne i ziemne pokemony nie mają czego szukać w tym Gymie...

Lt. Surge
Miasto: Vermilion City
Odznaka: Thunderbadge
Pokemony: Voltorb (21 lv.), Pikachu (18 lv.), Raichu (24 lv.)
TM: 24 (Thunderbolt)
Przed liderem: Przed Lt. Surgem czekają cię trzej trenerzy, oraz niespodzianka. Aby się dostać do Pułkownika, będziesz musiał grzebać w koszach na śmieci, ustawionych w całym Gymie. Celem poszkukiwań są dwie dźwignie, które otworzą drzwi do Lidera. Aby nie było zbyt trudno, gdy odnajdziesz pierwszą z nich, druga będzie w koszu po prawej od pierwszego. Po drodze jednak będziesz musiał walczyć z trenerami, którzy stoją w taki sposób, że nie da się ich wyminąć. Ich pokemony to Voltorby i Pikachu. Jak ich pokonać? Niestety, żaden z trzech pokemonów początkowych (Charmander/Squirtle/Bulbasaur) nie jest dobry przeciwko elektrycznym, a Squirtle ma na nie słabość. Jest jednak bardzo dobry sposób - udać się do Diglet's Cave na wschodzie miasta i złapać sobie Digletta! Albo jeszcze lepiej Dugtrio! Jest to najlepszy pokemon, jakiego można sobie wymarzyć do tego Gymu! Pamiętać tylko, aby jego level był wyższy niż 19! Jeśli nie chcesz łapać Digletta, możesz skorzystać z Geodude, jeśli złapałeś go w Mt. Moon. No to droga wolna do lidera!
Taktyka: Lt. Surge pokonać tak jak trenerów przed nim. Diglett i jego Dig zmiecie Voltorba, Pikachu i Raichu. Po zwycięstwie dostaniesz TM 24, uczący ataku Thunderbolt. Jest to naprawdę dobry atak, jeśli masz przy sobie poka elektrycznego (a nawet jeśli nie masz ) nie wachaj się wykorzystać tego TMa!
Nie używać: Wodne i Latające niech sobie zrobią przerwę na ten Gym...

Erika
Miasto: Celadon City
Odznaka: Rainbowbadge
Pokemony: Victreebel (29 lv.), Tangela (24 lv.), Vileplume (29 lv.)
TM: 21 (Mega Drain)
Przed liderem: Przed Eriką musisz pokonać przynajmniej trzy trenerki. Ponieważ większość pokemonów roślinnych ma także drugi typ - Trujący, dobrze mieć przy sobie ze dwa Antidote. Możesz się natknąć na trenerkę z Exeggcutem, który jest także psychiczny. Jego najlepiej pokonać Gastlym lub Kadabrą.
Taktyka: Jeśli zacząłeś grę Charmanderem, wystaw go i bez skrupułów spal pokemony Eriki! Jeśli wybrałeś Bulbasaura lub Squirtle, to idź na wschód od miasta i złap sobie Growlhite (Red) lub Vulpixa (Blue). Pamiętaj, aby ich level nie był mniejszy niż 25. Wtedy poradzisz sobie z łatwością.
Nie używać: Wodnych i Kammiennych.

Koga
Miasto: Fushia City
Odznaka: Soulbadge
Pokemony: Koffing (37 lv.), Muk (39 lv.), Koffing (37 lv.), Weezing (lv. 43)
TM: 06 (Toxic)
Przed liderem: Przed Kogą czeka cię jakiś dziesięciu trenerów, oraz kolejna niespodzianka. Są nią "niewidzialne" ściany, ale nie ma się czego obawiać, ponieważ... je widać! Dobra, nieważne, wróćmy do trenerów. Używają Trujących pokemonów. Przyda się jeden - dwa Antidote.
Taktyka: Aby pokonać Kogę, tutejszego lidera, nie trzeba się zbytnio wysilać. Jeśli masz Kadabrę, z co najmniej 35 levelem, powalisz jego pokemony kilkoma Psybeam'ami, lub Psychic'ami. Nawet jeśli nie masz Kadabry, nie będzie trudno. Wystaw swojego pierwszego pokemona, pamiętając że powinien być około 40 levelu i niech użyje swoich najlepszych technik (skoro doszedłeś tak daleko, to chyba wiesz już które ataki są lepsze, a które gorsze). Tak więc w przypadku Charmeleona (albo i Charizarda) będzie to Slash i Flamethrower, Ivysaur/Venussaur powinien użyć Vine Whipa, lub SolarBeama, jeśli już go umie, jeśli natomiast masz Wartortle/Blastoise, użyj Hydropumpa (jeśli umie), Bite i Water Guna. Gdy już pokonałeś Kogę, zyskasz TM06, z atakiem Toxic. Moim zdaniem, jest to niezbyt dobry TM, ale jeśli masz w drużynie trującego pokemona, możesz się na niego zdecydować.
Nie używać: Wystarczy wystrzegać się pokemonów o poziomie mniejszym niż 30.

Sabrina
Miasto: Saffaron City
Odznaka: Marshbadge
Pokemony: Kadabra (38 lv.), Mr. Mime (37 lv.), Venomoth (38 lv.), Alakazam (lv. 43)
TM: 46 (Psywave)
Przed liderem: Przed liderem musisz pokonać ośmiu trenerów, oraz... poznać drogę do liderki. A to dlatego, iż w Gymie jest pełno teleporterów, i musisz sprawdzać, które dokąd prowadzą. W sumie w Gymie jest dziewięć pokojów (w każdym lider i cztery teleportery). Używają pokemonów psychicznych, psychiczno-wodnych (Slowpoke, Slowbro) oraz duchów (Gastly, Haunter). Przeciwko Slowpoke/Slowbro najlpiej użyć Venusaura, Vileplume'a lub Victreebel, i ich ataków - Vine Whip, Solarbeam oraz Sleep Powder. Jeśli przeciwnikiem jest Duch, użyj jakiegoś silnego psychicznego pokemona np. Kadabry, Mr. Mima, z atakami Psybeam lub Psychic. Pamiętaj aby ich poziom wynosił co najmniej 36!
Taktyka: Liderkę, (tak jak innych trenerów w Gymie), najłatwiej pokonać pokemonem-Robakiem. Najlepiej złapać na Safari Zone w Fushia City jakiegoś Pinsira (Blue) lub Scythera (Red). Tyle że trzeba go potrenować. Jeśli masz Bidrilla lub Butterfree, to też się nada. A jeśli nie masz żadnego z nich, użyj po prostu swego najsilniejszego pokemona (oczywiście, jeśli nie jest Duchem!). Acha, jeśli twój pokemon zostanie oszołomiony (Confused), to go zmień, lub użyj Full Heal, ponieważ konfuzja zazwyczaj trwa około 7 rund. Po zwycięstwie, dostaniesz TM46, czyli Psywave, atak całkiem średni.
Nie używać: Duchów, jeśli nie musisz to też psychicznych.

Blaine
Miasto: Cinnabar Island
Odznaka: Volcanobadge
Pokemony: Growlithe (42 lv.), Ponyta (40 lv.), Rapidash (42 lv.), Arcanine (lv. 47)
TM: 38 (Fireblast)
Przed liderem: Trzeba się sporo natrudzić, aby dostać się do Gymu. Mianowicie musisz udać się do spalonego labolatorium (Pokemon Manison) po lewej stronie od Gymu i znaleźć przedmiot o nazwie "Secret Key". Nie będzie to łatwe, szczególnie za pierwszym razem... Dzięki Secret Key wejdziesz do Gymu, w którym jest siedmiu trenerów. Ale nie trzeba walczyć nawet z jednym! Wystarczy poprawnie odpowadać na pytania w PokeQuizie. Aby odpowiedzieć na pytanie, należy podejść do maszyny na lewo od trenera i nacisnąć "A". Jeśli odpowiesz poprawnie na pytanie, otworzą się drzwi do pokoju z następnym trenerem. Jeśli odpowiedź będzie błędna, musisz z nim walczyć.
Taktyka: Blaine jest chyba najprostszym do pokonania Liderem! Wodny pokemon, nawet 10 leveli niższy od pokemonów Blaina i tak je powali! Najlepiej użyć Blastoise, Vaporeona lub Gyaradosa. A jeśli koniecznie nie chcesz używać pokemonów wodnych, wybierz jakiegoś Skalnego np. Onixa. Po zmiecieniu pokemonów Blaina, przychodzi czas na TM. Jest nim FireBlast, najsilniejszy atak ognisty. Jeśli masz ognistego pokemona, on musi mieć FireBlast!
Nie używać: Roślinnych, Robaków i Lodowych. No chyba że jesteś masochistą )

Giovanni
Miasto: Viridian City
Odznaka: Earthbadge
Pokemony: Rhyhorn (45 lv.), Dugtrio (42 lv.), Nidoqueen (43 lv.), Nidoking (lv. 45), Rhydon (lv. 50)
TM: 27 (Fissure)
Przed liderem: No i stało się! Gym w Viridian, zamknięty przez całą grę, jest wreszcie otwarty! Liderem jest nie kto inny, a sam Giovanni, szef Team Rocket. Aby się do niego dostać, musisz przejść przez labirynt, coś podobnego znajdowało się w podziemiach Kasyna w Celadon City, pamiętasz? Tyle że tu jest też wielu trenerów - korzystają z pokemonów ziemnych, ale także walczących i trujących. Najlepiej powalić je Kadabrą/Alakazamem lub Mr. Mimem (walczące i trujące ich nie lubią...)
Taktyka: Giovanni nie jest taki trudny, jak mogło by się wydawać. Korzysta z usług pokemonów Ziemych, a także Ziemno-Trujących i Ziemno-Skalnych. Jeśli chcesz je szybko pokonać, użyj swojego najlpeszego wodnego pokemona - jego Hydro Pump zniszczy je jeden po drugim. Innym wyjściem, jest użycie pokemona ognistego, lub psychicznego. Oczywiście level twoich pokemonów powinien wynosić co najmniej 46. Po wygraniu z Giovannim otrzymasz TM27 - Fissure. Atak oczywiście typu ziemniego, powoduje natychmiastową śmierć przeciwnika, ale nie jest zbyt celny i nie działa na niektóre pokemony. Jeśli chcesz, spróbuj.
Nie używać: Latające i Elektryczne nie będą przydatne w tym Gymie.

Elite Four


Pokonałeś wszystkich liderów, więc jesteś już Mistrzem, tak? Otóż nie! Przed tobą kolejne walki, o wiele trudniejsze od poprzednich! Czeka cię mianowicie Liga Pokemon. Aby się do niej dostać, musisz skierować się na zachód od Viridian City. Po drodze musisz przepłynąć jeziorko, przejść prze jaskinię i pokazać wszystkie swoje odznaki. Gdy już dostaniesz się do Indigo Plaetau, będiesz musiał zmierzyć się z pięcioma najepszymi trenerami świata! Jeśli twoje pokemony są na levelu mniejszym niż 60, to nawet nie przekraczaj drzwi Ligi (oczywiście, im większy level tym lepiej). Uwaga! Pomiędzy tymi walkami nie masz możliwości leczenia pokemonów w PokeCenter, będą ci musiały wystarczyć przedmioty które masz przy sobie.

Lolerei
Miasto: Indigo Plaetau
Odznaka: ---
Pokemony: Dewgong (54 lv.), Slowbro (53 lv.), Cloyster (54 lv.), Jynx (lv. 56), Lapras (lv. 56)
TM: ---
Przed liderem: Upewnij się że masz wszystkie przedmioty, które mogą ci się przydać: Full Restore, Full Heal, Powe Flute, X Accurate, Max Revive i co tam jeszcze chcesz . Pamiętaj: po wejściu, do pomieszczenia w którym znajduje się Lolerei, nie będzie już odwrotu!
Taktyka: Lolerei używa pokemonów Lodowych, Wodno-Psychicznych i Wodno-Lodowych. Łatwo pokonać ją pokemonami elektrycznymi, np. Raichu, Magnetonem, ataki - Thunder, Thunderbolt. Przeciwko Jynxowi najlepiej użyć Ognia, np. Charizarda.
Nie używać: Ziemnych i Skalnych.

Bruno
Miasto: Indigo Plaetau
Odznaka: ---
Pokemony: Onix (53 lv.), Hitmonlee(55 lv.), Hitmonchan (55 lv.), Onix (lv. 56), Machamp. (lv. 58)
TM: ---
Przed liderem: Musisz pokonać Lolerei, nic więcej.
Taktyka: Moim zdaniem najsłabszy z całego Elite Four. Potrzebujesz dwóch pokemonów: Wodnego i Psychicznego. Najpierw, przeciwko Onixowi użyj wodego pokemona - Poliwhrath, Gyarados czy Blastoise będzie dobry. Jeden Hydro Pump i po sprawie. Później, przeciwko Hitmonlee i Hitmonchanowi użyj psychicznego pokemona, znającego ataki Psychic, Psybeam. Potem znów musisz zmierzyć się z Onixem, więc wyciągnij Wodnego i Hydro Pumpem w Onixa! Potem czas na Machampa - tu znów przyda się psychiczny pokemon.
Nie używać: Elektryczne i Normalne będą bezużyteczne.

Agatha
Miasto: Indigo Plaetau
Odznaka: ---
Pokemony: Gengar (56 lv.), Golbat (56 lv.), Haunter (55 lv.), Gengar (lv. 60), Arbok. (lv. 58)
TM: ---
Przed liderem: Musisz pokonać Lolerei i Bruna.
Taktyka: Agatha używa duchów i trujących, więc ty użyj Psychicznych! Alakazam, Mr. Mime i inne to najlepsze pokemony do tej walki. Zmiotą Gengary i Hauntera, powinny sobie poradzić z Golbatem i Arbokiem. Jeśli nie masz psychicznego, użyj Articuno! Trudno go złapać, (niektórzy w ogóle omijają Seafoam Island, gdzie się znajduje) ale jest tego wart! Acha, uważaj na ataki Confusion i Glare, jeśli Agatha oszołomi twojego poka, lepiej go zmień, lub użyj Full Heala.
Nie używać: Normalne i Duchy, to nie do tej walki...

Lance
Miasto: Indigo Plaetau
Odznaka: ---
Pokemony: Gyarados (58 lv.), Dragonair (56 lv.), Aerodactyl (56 lv.), Dragonair (lv. 60), Dragonite (lv. 62)
TM: ---
Przed liderem: Musisz pokonać Lolerei, Bruna oraz Agathę.
Taktyka: Taak, Lance. To będzie naprawdę trudna walka! Najpierw wystawi Gyaradosa, jeśli masz pokemona elektrycznego, użyj go! Ale jeszcze lepszy będzie lodowy pokemon - Articiuno świetnie się nada. Użyj Blizzarda, a powinieneś szybko pokonać Gyaradosa. Jeśli się nie pospieszysz, zostaniesz uderzony Hyper Beam'em, a to boli... Potem Lance wystawi Dragonaira, który jest łatwiejszy do pokonania. Używaj Hyper Beama, Blizzarda, Slasha, Explosion, twój wybór. Potem przyjdzie czas na Aerodactyla, powal go wodą. Wtedy Lance wyprowadzi następnego, silniejszego Dragonaira. Pokonaj go tak samo jak poprzedniego. Aż wreszcie... Dragonite! Silny, wielki, na wysokim levelu. W dodatku lubi robić użytek z Hyper Beama. Pokonasz go jednak, jeśli użyjesz Blizzarda lub Hyper Beama. Od biedy może też być Mirror Move (jeśli to Dragonite zaatakował pierwszy). No i wreszcie pokonałeś Lanca! A więc jesteś Mistrzem! Zaraz, zaraz, napewno...?
Nie używać: Ognistych, Skalnych i Kammiennych (przeciwko Gyaradosowi).


Gary (rywal)
Miasto: Indigo Plaetau
Odznaka: TYTUŁ MISTRZA POKEMON
Pokemony:Pidgeot (lv. 61), Alakzam (lv. 59), Rhydon (lv. 61)
I zależnie od pokemona którego wybrał na początku:
Jeśli wybrał Charmandera:
Exeggutor (lv. 61), Gyarados (lv. 63), Charizard (lv. 65)
Jeśli wybrał Squirtla:
Arcanine (lv. 61), Exeggutor (lv. 63), Blastoise (lv. 65)
Jeśli wybrał Bulbasaura:
Gyarados (lv. 61), Arcanine (lv. 63), Venusaur (lv. 65)
TM: ---
Przed liderem: Musisz pokonać Lolerei, Bruna, Agathę i Lance'a.
Taktyka: Przyszedł czas na najtrudniejszą walkę całej gry. Gary ma pokemony zdolne pokonać prawie każdy typ... Na początku wystaw do walki pokemona elektrycznego, Gary wybierze Pidgeota. Użyj Thundera lub Thunderbolta, powinieneś pokonać go w jednej - dwóch turach. Następnym pokemonem Garego będzie Alakazam, on już jest trudniejszy do pokonania. Jeśli masz w swojej drużynie robaka, użyj go właśnie teraz. Jeśli nie, po prostu użyj najsilniejszego ze swoich pokemonów. Alakazam właściwie nie ma wspaniałych ataków, ale często używa Recorver - ataku który przywraca mu stracone HP. Dlatego postaraj się zabić go w ciągu jednej tury, używając Fire Blasta, Hydropump itp. Jeśli uda ci się pokonać Alakazama, Gary wystawi Rhydona. Pokonasz go bardzo szybko, jeśli użyjesz Hydro Pump, lub innego wodnego ataku. Uważaj tylko na Horn Drill, atak Rhydona który od razu zabija pokemona. Rhydon używa go jednak bardzo rzadko, a w razie czego masz Max Revive, prawda . Teraz kolejne trzy pokemony Garego będą inne, w zależności od tego, którego wybrał na samym początku gry. Jeśli wybrał Charmandera teraz wystawi Exeggutora. Ty wybierz ognistego pokemona, użyj Fire Blast, Flamethrower lub Fire Spin i po sprawie. Kolejnym pokemonem rywala będzie Gyarados. Skoro juz raz udało ci się go pokonać, walcząc z Lancem, teraz też nie powinno być problemów. Użyj lodowego Blizzarda, ewentualnie Hyper Beama lub Solar Beama. Ostanią przeszkodą na drodze do mistrzostwa będzie Charizard. Pokonasz go z łatwością, jeśli użyjesz Wody, na którą Charizard jest bardzo wrażliwy. Powinien wystarczyć jeden Hydro Pump, no w ostateczności dwa. Jeśli natomiast Gary wybrał Squirtle to po Rhydonie wystawi Arcanina. Zmieć go wodnym atakiem. Potem przyjdzie czas na Exeggutora. Tu też nie będziesz mieć wiekszych problemów. Wystaw Charizarda (musisz go mieć, skoro Gary zaczął grę Squirtlem) i uzyj Fire Spina, lub innego ognistego ataku. Gdy Exeggutor padnie, Gary wybierze swego ostatniego pokemona, czyli Blastoisa. Pokonaj go elektrycznością - Thunder i Thunderbolt będą najlepsze! Jeśli nie masz pokemona elektrycznego, użyj roślinnego i powal Blastoise Solar Beamem. Wreszcie, jeśli wybrał Bulbasaura to wystawi Gyaradosa. Zmieć go Blizzardem, a jeśli nie masz, to innym, silnym atakiem (może być elektryczny Thunder). Potem Gary wyciągnie Arcanina, który nie będzie problemem dla twojego Blastoise. Jeden, dwa Hydro Pumpy i po sprawie. Ostatnią nadzieją Garego będzie Venusaur. Ty wystaw więc ognistego pokemona i zabij go bezlitośnie Fire Blastami i Flamethrowami. I oto stałeś się MISTRZEM POKEMON! Gratulacje!
Nie używać: Niczego co jest słabe.

                                                                 LISTA SKLEPÓW


Viridian City:
Poke Ball 200$
Antidote 100$
Paralyz Heal 200$
Burn Heal 250$

Pewter City:
Poke Ball 200$
Potion 300$
Escape Rope 550$
Antidote 100$
Burn Heal 250$
Awakening 200$
Parlyz Heal 200$

Celulan City:
Poke Ball 200$
Potion 300$
Repel 350$
Antidote 100$
Burn Heal 250$
Awakening 200$
Parlyz Heal 200$

Vermilion City:
Poke Ball 200$
Super Potion 700$
Ice Heal 250$
Awakening 200$
Parlyz Heal 200$
Repel 350$

Lavender Town:
Great Ball 600$
Super Potion 700$
Revive 1500$
Escape Rope 550$
Super Repel 500$
Antidote 100$
Burn Heal 250$
Ice Heal 250$
Paralyz Heal 200$

Celadon City:
[drugie piętro]
Great Ball 600$
Super Potion 700$
Revive 1500$
Super Repel 500$
Antidote 100$
Burn Heal 250$
Ice Heal 250$
Awakening 200$
Parlyz Heal 200$
TM32 1000$
TM33 1000$
TM02 2000$
TM07 2000$
TM37 2000$
TM01 3000$
TM05 3000$
TM09 3000$
TM17 3000$
[czwarte piętro]
Poke Doll 1000$
Fire Stone 2100$
ThunderStone 2100$
Water Stone 2100$
Leaf Stone 2100$
[piąte piętro]
X Accuracy 950$
Guard Spec. 700$
Dire Hit 650$
X Attack 500$
X Defend 550$
X Speed 350$
X Special 350$
HP UP 9800$
Protein 9800$
Iron 9800$
Carbos 9800$
Calcium 9800$
[szóste piętro]
Fresh Water 250$
Soda Pop 300$
Lemonade 350$

Fushia City:
Ultra Ball 1200$
Great Ball 600$
Super Potion 700$
Revive 1500$
Full Heal 600$
Super Repel 500$

Saffaron City:
Great Ball 600$
Hyper Potion 1500$
Max Repel 700$
Escape Rope 550$
Full Heal 600$
Revive 1500$

Cinnabar Island:
Ultra Ball 1200$
Great Ball 600$
Hyper Potion 1500$
Max Repel 700$
Escape Rope 550$
Full Heal 600$
Revive 1500$

Indigo Plateau:
Ultra Ball 1200$
Great Ball 600$
Full Restore 3000$
Max Potion 2500$
Full Heal 600$
Revive 1500$
Max Repel 700$

                                                      CIEKAWOSTKI

Zobacz duchy bez Sliph Scope
W Pokemon Tower (Lavender Town) można zobaczyć duchy bez Sliph Scope! Kiedy walczysz z takim duchem wybierz w menu walki opcję "PKMN", tak jak byś chciał zmienić pokemona. Ale zamiast opcji "Switch" na pierwszym pomkemonie, użyj opcji "Stats". Zobacz jego statusy i wróć do walki. Zamiast obrazku ducha, będzie obrazek pokemona (Cubone, Gastly lub Haunter). Niestety, dalej nie będziesz mógł złapać lub walczyć z tamtym pokemonem, tyle tylko że będziesz miał 1 zobaczonego poka więcej w pokedexie.
--------------------------------------------------------------------------------
Przechtyż strażnika
Walnij twój rower do PC. Idz do bramy wejściowej do Cicling Road i pogadaj ze strażnikiem. Jak tylko zacznie gadać przyciśnij "lewo" i "prawo" i nie puszczaj. Jak skończy gadać, będziesz o krok za nim, ale i tak nie puszczaj przycisków. Wyjdziesz na Cycling Road, i magicznym spsosbem będziesz miał rower.
Potem możesz mieć problem z wyjściem, więc lepiej miej przy sobie pokemona który zna FLY!
--------------------------------------------------------------------------------
Jaja z ludzi...
1)W Pallet Town można (odpowiednio blokując drogę) wepchnąć chodzącą tam dziewczynę do swego domu.
2)W podobny sposób w Lavender Town możemy wepchnąc dziewczynkę do Sklepu
3)W Gymie w Cerulan w (po prawej stronie) pływa facet. Możemy stanąc za nim i zapuścić wędkę... całość wygląda, jakbyśmy łowili mu w głowie, a przy okazji możemy złapać silnego pokemona.
--------------------------------------------------------------------------------
Muzyka "z roweru" podczas chodzenia
Idź do Victroy Road albo Seafoam Islands. Kiedy tam jesteś wsiądź na rower i wpadnij w jakąś dziurę. Kiedy przelecisz na dno tej dziury, będziesz chodził normalnie, a muzyka będzie dalej taka, jakbyś jeździł na rowerze.
--------------------------------------------------------------------------------
Niewidzialny komputer
Idź do hotelu w Celadon City. Stań koło prawej ściany o krok na północ od palmy. Miej twarz zwróconą na północ, naciśnij A i... oto włączyłeś niewidzialny komputer!
--------------------------------------------------------------------------------
Wytnij trawę
Stań koło trawy, lub w trawie. Użyj CUT, a wytniesz spory jej kawałek.
--------------------------------------------------------------------------------
Stań na drzewie
Za pomocą CUT wytnij drzewko, stań w miejscu gdzie było, zapisz grę i wyłącz ją. Włącz ją znowu i... gratulacje, stoisz na drzewie.
--------------------------------------------------------------------------------
Pływanie po statułach
Idź do byle jakiego gymu, stań naprzeciw statuły z pokémonem i uzyj wędki lub SURF... zupełnie jakby statuły były z wody!
--------------------------------------------------------------------------------
Lunatyk
Na wyspie Cinnabar wypłyń (SURF) na wodę jakimś pływającym pokémonem. Dopłyń do miejsca gdzie jest Gym i wyjdź na ląd tak by stać koło okienka. Zrób krok, tak aby stanąć przed drzwiami. Spójrz na dach gymu... czyżby lunatyk? Uwaga: do tego tricku nie możesz mieć przy sobie SECRET KEY, bo się nie uda!
--------------------------------------------------------------------------------
Książki
We większości domków, pod ścianami na regałach są książki. Normalnie, kiedy stoisz przed nimi, pokazuje się napis "Cramed full of Pokemon Books!". Jeśli jednak staniesz przed książkami w "pokemon voluenter house" w Lavender (w tym domku jest facet który dał ci poke-flet), napis będzie inny! Jaki? Zobacz sam!
--------------------------------------------------------------------------------
TM 31
Aby dostać TM 31 (uczący ataku Mimic) najpierw w sklepie w Celadon kup PokeDoll. Potem poleć (Fly) do Saffaron, idź do domku dziewczyny o imieniu Copycat i porozmawiaj z nią. W zamian za PokeDolla da ci TM 31.
--------------------------------------------------------------------------------
Monety z kasyna
W Rocket Game Corner w Celadon na ziemi "walają się" monety. Możesz je pozbierać chodząc sobie po kasynie i naciskając A (w sumie można zebrać około 220 monet). Oczywiście do tego triku musisz mieć przy sobie Coin Case.
--------------------------------------------------------------------------------
Przedmioty na początku gry
1) Na początku gry, gdy jesteś w swoim pokoju włącz komputer i z menu wybierz opcję "Withdraw Item". Możesz teraz wyjąć Potion.
2) Po wyjściu z Pallet Town pogadaj z pierwszym człowiekiem którego zobaczysz. Da ci Potion.
3) Koło człowieka który objaśnia jak się łapie pokémony jest krzaczek (ten który można wyciąć za pomocą CUT). Stojąc przed nim naciśnij "A" znajdziesz... zgadnij, Potion.
4) Po otrzymaniu pokedexu idź do domku Garego i pogadaj z jego siostrą. Da ci mapę (Town Map).
5) Po wejściu do Viridian Forest zobaczysz drzewo, stojąc przed nim naciśnij A, znajdziesz Antidote.
6) W Viridian Forest jest Bug Catcher który mówi "im looking for the stuff i dropped". Koło niego jest Potion
--------------------------------------------------------------------------------
Struggle
Kiedy pokemon zużyje pp na wszystkie swoje ruchy, użyje ataku nazwanego "struggle". Ten ruch działa podobnie jak "take-down" albo "double-edge" (tzn. i ty, i twój wróg obrywacie).


http://img80.imageshack.us/img80/8601/76977611.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.infidels.pun.pl www.finans2010.pun.pl www.patapon3.pun.pl www.wladcybakugan.pun.pl www.galaktyczny-football.pun.pl