#1 2008-06-27 15:56:49

 Sknerus

Administrator

Skąd: Kaczogród
Zarejestrowany: 2008-06-26
Posty: 24
Punktów :   
WWW

O Diamond i Pearl

Czwarta już generacja gier RPG o Kieszonkowych Potworach, w których wcielamy się w postać trenera, pragnącego zostać Mistrzem Pokémon. Tym razem przyjdzie nam podróżować po rozległym Sinnoh, walczyć ze złowrogim Teamem Galactic oraz łapać zupełnie nowe, niespotykane dotychczas Stworki. A wszystko to na rewolucyjnej konsolce Nintendo DS, która pozwoli nam jeszcze pełniej i lepiej poznać uroki tajemniczego Świata Pokémon.

DANE TECHNICZNE:


Producent: Nintendo, GameFreak
Rodzaj: RPG
Data wydania: Japonia: 28.09.2006, USA: 22.04.2007, Europa: 27.07.2007
Wersje językowe:  Japońska, Angielska, Niemiecka, Francuska, Hiszpańska
Liczba graczy: 1-16
Liczba Pokémonów: 493DODATKOWE CECHY GIER:

- gra przy pomocy WiFi pozwala na połączenie z graczami z drugiego końca globu
- możliwość zachowania w pamięci do 32 znajomych z całego świata
- można porozumiewać się z pozostałymi graczami przy pomocy mikrofonu
- gra wykorzystuje także wbudowany w konsoli Wirless Adapter
- zupełnie nowa kraina Sinnoh, nowi Liderzy oraz bohaterowie
- głównym bohaterem może być zarówno chłopak jak i dziewczynka
- zupełnie nowe, niespotykane dotychczas Pokémony
- oddzielny wygląd niektórych Pokémonów płci męskiej i żeńskiej
- nowe funkcie w Pokédexie oraz rewolucyjny Pokétchi, posiadający ponad 20 ciekawych funckji
- możliwość przesyłania Pokémonów ze starszych gier na konsolę GBA
- opcja połączenia z Pokémon Battle Revolution, pozwalająca na stoczenie walki swoimi Pokémonami w 3D

Bohaterowie


W każdej grze występuje zarówno kilku dobrych, jak i złych bohaterów. W tym dziale postaram się po krótce przybliżyć wszystkie postacie, jakie możemy spotkać w Pokemon Diamond/Pearl. Kolejność nie jest przypadkowa, ponieważ począwszy od standardowych NPC'ów, poprzez Liderów i członków Elitarnej Czwórki, na Teamie Galactic skończywszy, poznacie po kolei wszystkie kluczowe postacie. Warto jednak zaznaczyć, że tekst ten zawiera DUŻE SPOILERY, których przeczytanie może nieco zepsuć rozrywkę związaną z grą. Mimo to, wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury.Przyjaciele i Rywale

  Lucas
Jedna z dwóch głównych postaci, które możemy wybrać na początku gry. Jeżeli zdecydujemy się na jego żeński odpowiednik - Dawn, wówczas Lucas zostanie jednym z naszych dwóch rywali. Mieszka on wraz ze swoim dziadkiem, siostrą i ojcem w Sandgem Town. Jego tato pracuje jako asystent Profesora Rowana, on sam również rozpoczął już karierę w tym obszarze. Gdy go poznajemy, pomaga on już naukowcowi w badaniach. W trakcie gry nie będziemy walczyć przeciwko niemu, ale za to kilkakrotnie stoczy on u naszego boku Double Battle. Dodatkowo będzie on nam w różny sposób pomagał, dając ciekawe itemki lub pokazując, jak łapać dzikie Poki. Jego postać posłużyła jako wzór dla Diamonda z mangi Pokemon Special.


  Dawn
Jedna z dwóch głównych postaci, które możemy wybrać na początku gry. Jeżeli zdecydujemy się na jej męski odpowiednik - Lucasa, wówczas Dawn zostanie jednym z naszych dwóch rywali. Mieszka ona wraz ze swoim dziadkiem, siostrą i ojcem w Sandgem Town. Jej tato pracuje jako asystent Profesora Rowana, ona sama również rozpoczęła już karierę w tym obszarze. Gdy ją poznajemy, pomaga ona już naukowcowi w badaniach. W trakcie gry nie będziemy walczyć przeciwko niej, ale za to kilkakrotnie stoczy ona u naszego boku podwójną walkę. Dodatkowo będzie ona nam w różny sposób pomagała, dając ciekawe itemki lub pokazując, jak łapać dzikie Poki. Na jej podstawie stworzona została bohaterka mangi Pokemon Special - Ms.Berlitz.


  Rywal (Pearl)
Jeden z naszych dwóch rywali. Znamy go od dziecka, ponieważ jest on naszym sąsiadem z Twinleaf Town, gdzie mieszka ze swoją mamą. Jest on niezwykle roztrzepanym chłopakiem, który zawsze najpierw działa, a dopiero potem myśli nad konsekwencjami swojego zachowania. Jest on niezwykle porywczy i wszystko chce zrobić jak najszybciej, w wyniku często zdarza się mu wpadać na innych lub omijać ważne detale. Nic nie jest w stanie go zniechęcić, jednak przegrana z jednym z Dowódców Teamu Galactic - Jupiter, sprawia, że zaczyna on nieco myśleć nad swoim zachowaniem. Wcześniej raczej mu się to nie zdarzało i to własnie dzięki niemu zostajemy zaatakowani na początku gry przez dzikie Starly. Nasz Rywal posiada jednak również dobre cechy, które możemy poznać np. tuż po incydencie nad Lake verity. Jego postać posłużyła jako pierwowzór dla Pearla, bohatera mangi Pokemon Special.


  Profesor Rowan
Każdy region w świecie Pokemon posiada swojego wybitnego badacza, a w wypadku Sinnoh jest nim Profesor Rowan. Jest to chyba jedyny mentor z gier, który nie żyje w tym samym mieście co gracz. Mieszka on i pracuje w Sandgem Town. Pomimo nieciekawego i surowego wyrazu twarzy oraz ostrej osobowości, wydaje się być on miłą i dobroduszną osobą. To on wyszukuje młodych trenerów, a następnie wręcza im startery oraz Pokedex. Nie było to tak do końca akuratne w wypadku graczy, ale np. Mistrzyni Sinnoh - Cynthia, została wypromowana właśnie przez Profesora Rowana. Dodatkowo lubi on słodycze, o czym świadczy jego lodówka. Rowan skupia swe badania na ewolucjach Pokemonów. Udało mu się odkryć, że 90% wszystkich znanych gatunków przechodzi na wyższy poziom. W tajemnicy pozsotaje jednak samo znaczenie ewolucji.


  Palmer
Ojciec naszego Rywala. Prawdopodobnie mieszkał w Twinleaf Town razem z synem i żoną, jednak po objęciu posady w Battle Tower, musiał przenieść się na wyspę. Jest on całkiem podobny do swojego potomka, nie tylko wizualnie, ale również z charakteru. Można mu przypisać porywczość i nadmierny pośpiech. Prawdopodobnie to właśnie tym cechom zawdzięcza on pozycję Tower Tycoona.  Cheryl
Cheryl jest jedną z trenerów, którzy przyłączają się do nas w trakcie gry. Poznajemy ją, gdy po raz pierwszy wkraczamy na teren Eterna Forest. Prosi nas ona o pomoc, ponieważ obawia się zetknięcia z Teamem Galactic. Jej głównym Pokemonem jest wówczas Chansey, który nie jest zbyt przydatny pod względem ofensywnym. Cheryl to spokojna i opanowana osoba, której głównym atutem są ataki regenerujące. Po pokonaniu Elitarnej Czwórki, możemy stworzyć drużynę z Cheryl i walczyć w Battle Tower.


  Mira
Mira to dziesięcioletnia dziewczyna, która jest sprawia wrażenie pewnej siebie i wesołej dziewczyny. Jest ona niezwykle ciekawska, co często wpędza ją w najróżniejsze kłopoty. Poznajemy ją wewnątrz Wayward Cave - olbrzymiego labiryntu, w którym Mira najwyraźniej zabłądziła. Jeżeli zgodzimy się ją wyprowadzić na powierzchnię, będzie ona leczyć naszą drużynę z obrażeń. Jej głównym Pokemonem jest Kadabra, który jak większość jej podopiecznych, specjalizuje się w Specjalnych Atakach. Po pokonaniu Elitarnej Czwórki, razem z Mirą możemy walczyć w Battle Tower.


  Riley
Riley jest dość ciekawą osobą, ponieważ został on stworzony w oparciu o jednego z bohaterów filmu 8 - Sir Aarona. Podobnie zresztą jak owa postać, Riley trenuje Lucario. Poznajemy go w momencie, gdy zgłębiamy korytarze Iron Island. Prosi nas on o pomoc w pokonaniu Teamu Galactic, który kręci się po wyspie, a po spełnieniu jego prośby, otrzymujemy od niego jajko z Riolu. Dodatkowo, w trakcie gry, dowiadujemy się, że Byron to jemu proponował objęcie Gymu, jednak Riley odmówił, wskazując jako godnego kandydata Roarka. Jego drużyna to przede wszystkim Pokemony, specjalizujące się w zadawaniu poważnych, fizycznych obrażeń. Po przejściu Elitarnej Czwórki ponownie możemy stworzyć drużynę z Rileyem, w momencie gdy postanowimy sprawdzić swych sił w Battle Tower.


  Marley
Marley jest trenerką z Sinnoh, którą poznajemy w trakcie podróżowania po dodatkowej części Victory Road. Chce ona przedostać się na drugą stronę jaskini, w związku z czym przyłącza się do nas na czas wędrówki. Marley jest trenerką Arcanine'a oraz kilku innych Stworków. Wygląda na to, że jej specjalnością są zróżnicowane Specjalne Ataki, o czym świadczyć może składanka różnych typów w jej drużynie. Po przejściu na Route 224 Marley udaje się w swoją stronę, jednak możemy ponownie się z nią połączyć, jeżeli będziemy chcieli spróbować swoich sił w Battle Tower.


  Buck
Buck zamieszkuje wyspę, na której zbudowano Battle Zone. Jest on dosyć ambitnym i pewnym siebie trenerem, a na dodatek jego brat jest członkiem Elitarnej Czwórki (prawdopodobnie Flint). Jego ulubionym miejscem treningów jest Stark Mountaing, gdzie też możemy się z nim zbratać, w celu dotarcia do Legendarnego Pokemona - Heatrana. Mimo to, po raz pierwszy poznajemy go tuż po przybyciu do Battle Zone, gdzie wymienia on kilka poglądów z naszym rywalem. Jego atutowym Pokemonem jest Claydol, który, jak zresztą większoć jego drużyny, cechuje się wysoką defensywą. Po raz kolejny możemy połączyć nasze siły z Buckiem, kiedy zapragniemy sprawdzić się w Battle Tower.
Liderzy

  Roark
Roark jest pierwszym Liderem, jakiego poznajemy w regionie Sinnoh. Wychował się on prawdopodobnie na Iron Island, gdzie sędzał swe dzieciństwo pod bacznym okiem swojego ojca. Specjalizuje się on Kamiennych Pokemonach, a za jego pokonanie otrzymamy w nagrodę Coal Badge. Roark jest synem Byrona, a swoją funkcję pełni dopiero od niedawna. Podobno jego stanowisko miał objąć Riley, ale odmówił, wskazując na zastępstwo obecnego Lidera. Dodatkowo jest on zapalonym kopaczem, dlatego możemy go spotkać również w podziemiach Sinnoh. Zajmuje się on kopalnią w Oreburgh City, pozwalając w niej trenować różnym trenerom, a także pilnując weń porządku.


  Gardenia
Gardenia jest Liderką Gymu w Eterna City. Jest też ona zapaloną fanką Trawiastych Pokemonów, w których się specjalizuje. Do jej drużyny należą m.in. Turtwig i Rozerade. Nagrodą za wygranie z nią pojedynku jest Forest Badge. Gardenia uwielbia przebywać w Eterna Forest, gdzie też możemy ją sptokać, akurat gdy zamierzamy wypuścić się do Old Chateu. Wygląda też na to, że boi się ona duchów. Z charakteru Gardenia wygląda na bardzo pogodną i radosną dziewczynę. Jako jedyna ze wszystkich Liderów, wymaga ona, aby przed pojedynkiem z nią, wygrać walki z wszystkimi jej pomocniczkami.


  Maylene
Maylene jest Liderką w Veilstone City, gdzie stoi na straży Cobble Badge. Wygląda na to, że swoją pozycję objęła dopiero niedawno, o czym może świadczyć jej niepewność we własne siły i wątpliwość w wygraną. Pomimo swojego nastawienia, Maylene zyskała spory szacunek wśród mieszkańców, którzy doceniają jej starania oraz determinację. Maylene posiada ojca, którego możemy spotkać w Veilstone Game Corner. Maylene specjalizuje się w walczących Pokemonach.


  Crasher Wake
Czwarty Lider, z jakim przyjdzie nam walczyć, który urzęduje w Pastoria City. Za jego wygraną otrzymamy Fen Badge. Crasher specjalizuje się w Wodnych Pokemonach, jednak jego ataki nie mają czysto ofensywnego charakteru. Jak sam przyznaje, woli on uzywać technik, które czynią pojedynek zabawnym, przypominając obydwu uczestnikom, że wygrana to nie wszystko. Jego osobowość zdaje się być dość radosna. Za pieniądze, które zdobywa ze swej działalności, stara się pomagać najbardziej potrzebującym. Dodatkowo jego Stworki używają od czasu do czasu techniki Defog, aby utrzymać niebo nad Pastorią czyste i pogodne. Później dowiadujemy się, że Crasher nie pochodzi z Sinnoh, jednak jego akcent wcale na to nie wskazuje.


  Fantina
Fantina stoi na straży Relic Badge, pełniąc funckję Liderki w Hearthome City. Jest ona niezwykle pewną siebie, piękną kobietą, która specjalizuje się w Pokemonach typu Duch. Swój ubiór i uczesanie stara się wzorować na jednym ze swych Poków - Driftblimie. Dodatkowo wygląda na to, że nie jest ona mieszkanką Sinnoh. Świadczyć mogą o tym zapożyczenia z języka francuskiego, których zdarza się jej używać w trakcie rozmowy. Fantina uważa się za ekspertkę w Super Contestach, czasem bierze ona w nich udział, wystawiając do nich swojego Driftblima. Wydaje się jej również, że potrafi doskonale walczyć, dlatego przyjmie od nas wyzwanie dopiero gdy zaprezentujemy jej cztery Odznaki.


  Byron
Byron jest ojcem Roarka i przyjacielem Rileya. Wspólnie trenują we wnętrzach Iron Island. Jest on również Liderem z miasta Canalave, gdzie pełni pieczę nad Mine Badge. Jego specjalnością są Stalowe Pokemony, wśród których znalazło się miejsce dla prehistorycznego Bastiodona. Podobno, zanim jego syn objął stanowisko Lidera w Oreburgh City, proponował je swojemu przyjacielowi - Rileyowi, ten jednak odmówił. Gdy rzucamy mu wyzwanie, jest lekko zawiedziony przegraną swojego potomka, mimo to pokłada on wielką nadzieję w kolejnym pokoleniu trenerów. Gdy sam przegrywa, obiecuje dotrzymać nam tempa. Ponownie możemy spotkać go w niewielkim domku na Iron Island, gdzie otrzymamy od niego Metal Coat.


  Candice
Candice jest Liderką ze Snowpoint City, a za wygraną z nią, zwycięzca otrzymuje Icicle Badge. Jej specjalnością są Lodowe Pokemony, jednak uwielbia też ona romanse oraz modę. Uważa ona, że ludzie powinni wkładać całe serce we wszystko co robią. Uznaje również zasadę, że zanim rozpocznie się walkę przy pomocy jakiegoś Pokemona, jego trener powinien się z nim najpierw zaprzyjaźnić. Czasem sama przyznaje, że zachowuje się zupełnie inaczej, niż pragnęli by tego ludzie - zamiast, jak na trenera Lodowych Poków przystało, być zimną i zdystansowaną, bije od niej wiele ciepła i przyjaźni. Po raz drugi spotkamy Candice, gdy ta udzieli nam pozwolenia, na zwiedzenie Snowpoint Temple.


  Volkner
Volkner jest ostatnim i jednocześnie, jak sam przyznaje, najsilniejszym z Liderów w Sinnoh. Pod jego opieką znajduje się Stadion w Sunyshore City oraz Beacon Badge, którą wręcza trenerom, którym udało się go pokonać. Niestety, gdy poznajemy Volknera, narzeka on na kompletny brak godnych siebie oponentów, co w rezultacie owocuje jego ciągłą depresją i znudzeniem. W wolnym czasie zajmuje się on ulepszaniem elektronicznych gadżetów w swojej sali, co z kolei doprowadza do braku zasilania w całym mieście. Postanawia on rzucić wyzwanie Elitarnej Czwórce, jednak wstrzymuje się z tym do momentu, aż nie rzucimy mu wyzwania. Czyni to na prośbę swojego przyjaciela - Flinta, który jest członkiem E4. Po przegranej walce, Volkner odzyskuje spokój ducha i chęć do dalszego pełnienia roli Lidera.
Elitarna Czwórka

  Aaron
Aaron jest pierwszym członkiem Elitarnej Czwórki, z którym przyjdzie nam walczyć. Jego drużyna składa się w całkości z Pokemonów Robaków, które on sam uznaje jednocześnie za odrażające i piękne. Kieszonkowe Stworki są dla niego celem życia, a z samych pojedynków czerpie wiele radości. Sam dąży do perfekcji, jako trener Poke-Robaków. Po przegranej walce postanawia wrócić na łono natury, by tam zmierzać, krok po kroku, do upragnionego celu. Zna on swoją wartość, nie wywyższając się przy tym nad innymi i mierząc wszystkich tą samą miarą. Porażkę potrafi przyjąć z godnością, przyznając przy tym, że są lepsi od niego.


  Bertha
Bertha jest chyba najstarszą członkinią Elitarnej Czwórki, która specjalizuje się w Ziemnych Pokemonach. Jej ubiór i wygląd przywodzą na myśl Agathę z Kanto, a jeśli dodatkowo przyjrzeć się pisowni ich imienia, możemy wywnioskować, że być może są one ze sobą spokrewnione. W przeciwieństwie do trenerki Trujących Poków, Bertha wydaje się mieć bardzo łagodne i przyjazne usposobienie. Pomimo swojego sporego doświadczenia, patrzy ona na nas z nadzieją, wierząc, że kolejne pokolenie trenerów będzie jeszcze lepsze od poprzedniego. Preferuje ona nawiązanie mocnej więzi z Pokemonami, co w rezultacie pozwoli trenerowi i Stworkowi lepiej się zrozumieć i współgrać ze sobą.


  Flint
Ten czerwonowłosy osobnik to członek Elitarnej Czwórki numer trzy. W jego drużynie znalazło się miejsce przede wszystkim dla Pokemonów typu Ogień, mimo to można tam również spotkać Driftblima, Steelixa czy Lopunny. Flint jest dobrym przyjacielem Volknera. Pierwszy raz poznajemy go w Sunyshore City, gdzie prosi nas on o pojedynek z lokalnym Liderem. Po tym, gdy informacja o naszym zwycięstwie dociera do jego uszu, oczekuje on od nas sporej dawki emocji. Od samego początku nie patrzy on na nas z góry, o czym sam przyznaje, jednakowoż wysoko ceni on swoje własne umiejętności. Gdy więc on sam przegrywa starcie, jest pozytywnie zaskoczony.


  Lucian
Najsilniejszy członek Elitarnej Czwórki i jednocześnie mistrzy Psychicznych Pokemonów. Sam doskonale zdaje sobie sprawę z własnej siły, nie lubi on jednak wystawiać jej na próbę. W czasie walki daje z siebie wszystko, jednocześnie wkładając w nią sporo nerwów i serca. Jest on raczej typem samotnika, który spokój odnajduje czytając książki. Połyka on je całymi tomami i być może właśnie dzięki wysokiej inteligencji udało się mu nawiązać specjalny rodzaj więzi z Psycho-Pokami.


  Cynthia
Cynthia jest chyba pierwszą żeńską Mistrzynią, z jaką przyszło nam walczyć w grach. Jej skład jest bardzo zróżnicowany. Wiadomo, że pochodzi ona z Celstic Town, gdzie mieszka ona ze swoją babcią i siostrą. Jej główne zainteresowania to historia i mitologia. W wolnym czasie podróżuje ona po całym regionie, szukając informacji na temat Legendarnych Pokemonów, zamieszkujących Sinnoh. Próbuje też ona walczyć z Team Galactic, w związku z czym pomaga nam kilkakrotnie w trakcie naszej podróży. Otrzymujemy od niej m.in. HM01 i Secret Potion. Jak sie później okazuje, jej promotorem również był Profesor Rowan, od którego otrzymała Pokedex.
Team Galactic

  Cyrus
Tajemniczy założyciel i przywódca Teamu Galactic. Jego imię pochodzi od perskiego Kuros, oznaczającego Słońce. Staje się to logiczne, jeżeli weźmiemy pod uwagę pseudonimy pozostałych członków TG. Cyrus pochodzi prawdopodobnie z Sunyshore City, o czym świadczyć może wypowiedź starszej pary. Dowiadujemy się od nich, że był on bardzo zdolnym chłopcem, który jednak wydawał się być samotnikiem, stawiającym maszyny ponad kotnakt z innymi ludźmi. Gdy nieco dorósł, postanowił wyzbyć się współczucia, które uznał za wytwór słabego serca, a następnie postanowił stworzyć nowy, lepszy świat. Do tego celu zamierza on właśnie wykorzystać Legendarnego Pokemona - Dialgę/Palkię. Po raz pierwszy poznajemy go w Mt.Coronet, gdzie nie wyjawia nam jeszcze swoich planów. Dopiero po spotkaniu w Celstic Town dowiadujemy się więcej rzeczy na jego temat. Po ostatecznej porażce na Spear Pillar, Cyrus znika, obiecując uprzednio zemstę.


  Mars
Mars jest jedną z trzech dowódców, kierujących działaniami Teamu Galactic. Jako podwładna Cyrusa, wykonuje wszystkie brudne zadania, począwszy od napadu na Elektrownię Wietrzną niedaleko Floaroma, a skończywszy na złapaniu Mespirita znad jeziora Verity. Ostatecznie swojej roli dopełnia ona na szczycie Spear Pillar, gdzie próbuje nas ona spowolnić przed powstrzymaniem Cyrusa. Mars wydaje się być ambitną i bezwzględną trenerką, która z jakiś powodów odrzuciła uczucia, decydując się powierzyć swój los w ręce Cyrusa. Jej włosy przypominają odrobinę głowę Toxicroaka, co może świadczyć o tym, że to jej początkowo był ten Pokemon przypisany. Jako przeciwniczka, Mars jest przeznaczona asystentce/asystentowi Profesora Rowana.


  Jupiter
Jupiter to jedna z trzech dowódców, podlegających Cyrusowi i nadzorujących wszystkie akcje Teamu Galactic. Poznajemy ją w Eterna City, gdzie próbuje ukraść Clefairy, należącą do tamtejszego sprzedawcy rowerów. Drugie zetknięcie z tą fioletowowłosą kobietą następuje nad Lake Acuity, gdzie udaje się jej pokonać naszego rywala. Tutaj też wyjawia nam dalsze plany oraz lokalizację Kwatery Głównej TG. Ostatecznie swego celu dopełnia na szczycie Spear Pillar, gdzie wraz z Marsem próbują nas spowolnić przed powstrzymaniem Cyrusa. Jej włosy przypominają odrobinę Happiny.


  Saturn
Saturn to jedyny mężczyzna, należący do trójki pomocników Cyrusa. Jego włosy przypominają odrobinę głowę Purugly, co może świadczyć, że to właśnie jemu był początkowo przypisany ten Pokemon. Po raz pierwszy spotykamy go nad Lake Valor, gdzie pomimo przegranej walki, udaje mu się zdobyć Azelfa. Po raz kolejny staje nam na drodze w Veilstone City, gdzie pomimo zakazu Cyrusa, próbuje nam przeszkodzić w uwolnieniu trzech Legendarnych Duszków. Wydaje się, że jest on najbardziej niezależnym członkiem TG, a sama przynależność do Teamu to raczej kwestia zabawy. Po zniknięciu Cyrusa, możemy go spotkać w Kwaterze Głównej, gdzie duma nad dalszymi losami swojej organizacji.


  Team Galactic Grunts
Gruntsi to typowe postacie do odwalania czarnej roboty. Stoją oni najniżej w hierarchii i zazwyczaj nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Bezpośrednio podlegają Komandorom Mars, Jupiter oraz Saturnowi, jednak ich prawdziwym przywódcą jest Cyrus. Przyłączają się oni do Teamu Galactic z różnych przesłanek - jedni, ponieważ sami nie potrafili znaleźć swojego celu w życiu, inni z kolei dla "dobrej" zabawy. Zwykle jednak nie prezentują oni sobą zbyt wielkiego poziomu, dlatego przegrywają większość pojedynków z nami, z których udaje się nam wyjść bez szwanku. Taki już los Gruntsa.


http://img80.imageshack.us/img80/8601/76977611.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hospicjumdladzieci.pun.pl www.infidels.pun.pl www.galaktyczny-football.pun.pl www.finans2010.pun.pl www.wladcybakugan.pun.pl